Nagłośnienie slajder 1

Cena od:
Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami

Nagłośnienie

Pobierz ofertę jako .PDF

Nagłośnienie estradowe

Koncerty zagranicznych gwiazd, występy rodzimych artystów, wielkie show i mniejsze eventy – podczas organizacji wszystkich konieczne jest odpowiednie nagłośnienie estradowe. Ponieważ publiczne wydarzenia przyciągają zwykle ogromną liczbę widzów, należy zadbać o to, aby każdy, bez względu na to, gdzie siedzi lub stoi, mógł swobodnie słyszeć wszystkie dźwięki dochodzące ze sceny.

Oferujemy właściwie dobrane nagłośnienie estradowe, odpowiednie do danego typu sceny, transport oraz montaż i nadzór podczas wydarzenia. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tego typu usługach oraz współpracujemy z zespołem profesjonalnych techników do spraw nagłośnienia.

Dlatego jeśli planujesz zorganizować samodzielnie lub jesteś współorganizatorem eventu na dużą skalę, zgłoś się do nas – chętnie pomożemy Ci na każdym etapie przygotowań. Ponieważ praca jest naszą pasją, możesz liczyć na wielkie zaangażowanie oraz drobiazgowe rady i sugestie.

Organizowaliśmy nagłośnienie estradowe dla takich imprez jak: 13. Urodziny Fashion Magazine, Juwenalia Krakowskie 2013 na Uniwersytecie Rolniczym, koncert Lady Pank w Łaźni Nowej, Intel Extreme Masters, XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy 2013. Braliśmy także udział w obsłudze dźwiękowej Festiwali Czyżynalia 2013 oraz Kulturalia – Fashion Night 2013.

Oferujemy nagłośnienie estradowe dla wszystkich koncertów i festiwali. Dla nas każda gwiazda, także ta wschodząca, jest najważniejsza. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby usługa, jaką oferujemy nie była zamknięta w sztywnych ramach, ale elastycznie dostosowujemy się do danej sytuacji, ponieważ wiemy, że praca na estradzie jest nieprzewidywalna i bogata w atrakcje. Dbamy, aby wszystkie dźwięki, od pierwszego aż po ostatni, były znakomicie słyszalne z każdego miejsca. Jednocześnie dbamy o komfort i prywatność sąsiadów imprezy. Zawsze organizując nagłośnienie estradowe bierzemy pod uwagę otoczenie miejsca, w którym odbędzie się impreza.

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w organizacji imprezy.

Nagłośnienie sceniczne

Kabarety, koncerty, festiwale, show muzyczne i wiele innych wydarzeń wymagają sprzętu najwyższej jakości oraz doskonale przygotowanych zasobów, takich jak oświetlenie i nagłośnienie sceniczne, które są tak samo istotne, jak odpowiedni dobór miejsca i czasu takiej imprezy.

Oferujemy nagłośnienie sceniczne najwyższej jakości oraz wsparcie zespołu technicznego, który poprowadzi przez organizację każdego przedsięwzięcia. Na swoim kącie posiadamy nagłośnienie sceniczne dla takich imprez jak: 13. Urodziny Fashion Magazine, Juwenalia Krakowskie 2013 na Uniwersytecie Rolniczym, koncert Lady Pank w Łaźni Nowej, Intel Extreme Masters, XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy 2013. Braliśmy także udział w obsłudze dźwiękowej Festiwali Czyżynalia 2013 oraz Kulturalia – Fashion Night 2013.

Dobre i niezawodne nagłośnienie sceniczne jest niezwykle istotne dla każdej imprezy, bowiem czysty i wyraźny dźwięk jest kluczem do jej sukcesu. Bardzo ważne jest, aby wszyscy z widowni mogli dokładnie słyszeć każdy dźwięk dobiegający ze sceny. W przypadku kabaretów jest to szczególnie istotne, gdyż tam każde słowo jest na wagę złota i może zaważyć na znaczeniu całego wystąpienia.

Odpowiednio dobrany dźwięk może też zostać zsynchronizowany ze światłem i dzięki temu wpływać na wrażenia wzrokowe i słuchowe uczestników. Światło można pięknie wykorzystać podczas koncertów, kiedy muzyka jest dynamiczna i żywiołowa oraz spektakli, kiedy podkreśli delikatny charakter przedstawienia. Wówczas synergia tych elementów da naprawdę rewelacyjny efekt.

Nagłośnienie sceniczne jest także często wykorzystywane w teatrach, gdzie jest wielkie pole do popisu. Barwne sceny urozmaica dźwięk oraz głosy postaci i odgłosy w tle. To właśnie dźwięk buduje napięcie, może wskazywać na oczekiwanie, nieprzewidywalne zjawiska, budować nastój grozy oraz wręcz przeciwnie, radości i beztroski. Dźwiękiem można malować wspaniałe obrazy w wyobraźni każdego widza, dlatego warto zadbać, by był idealnie dobrany do całego przedstawienia.

Nagłośnienie konferencji

Konferencje naukowe to bardzo ważne wydarzenia w świecie kultury i nauki. Techniczne, prawnicze, pedagogiczne zrzeszają specjalistów oraz zainteresowanych ze swoich dziedzin. Ale konferencje bywają i bardzo specjalistyczne, dotyczące bardzo wąskiego wycinka danej dyscypliny i wówczas amatorów zbiera się naprawdę wielu, gdyż zazwyczaj odbywają się one dość rzadko.

Przy organizacji każdej konferencji bardzo ważnych jest wiele aspektów, o które należy zadbać wcześniej, by w trakcie wszystko przebiegało zgodnie z planem i zamierzeniami. Catering, transport oraz oświetlenie i nagłośnienie konferencji są niezwykle istotne. Nagłośnienie konferencyjne jednak stanowi najważniejszy punkt, bez którego nie odbędzie się żadna konferencja.

Posiadamy doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń oraz zespół, który z przyjemnością pomoże Państwu zaplanować takie nagłośnienie konferencyjne i wesprze w trakcie trwania konferencji. Pracowaliśmy przy wielu tego typu wydarzeniach, dlatego wiemy, gdzie i jak rozmieszczać punkty nagłośnieniowe, aby wszyscy zebrani doskonale słyszeli każde słowo prowadzących.

Odpowiednio dostosowane nagłośnienie konferencji zapewni wszystkim słuchaczom komfort i możliwość swobodnego korzystania z wiedzy, którą przekazują prelegenci.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda konferencja to stres dla prowadzących, dlatego gwarantujemy świetnej jakości mikrofony, które gwarantują komfort oraz wygodę podczas wystąpień. W zależności od rodzaju i charakteru imprezy jesteśmy w stanie zapewnić takie narzędzia, które ułatwią każde wystąpienie.

Na swoim koncie mamy między innymi AON Conference Warsaw, Andels Open Conference Day oraz wiele innych tego typu wydarzeń.

Oferujemy Państwu nagłośnienie konferencyjne najwyższej jakości – niezawodny sprzęt oraz pomoc w organizacji. Zapraszamy do kontaktu w każdej sprawie, która wymaga kompleksowej organizacji nagłośnienia konferencyjnego.

Nagłośnienie koncertowe

Organizacja koncertu to wielkie wyzwanie. Doskonale wiemy, jak wiele elementów wpływa na jego powodzenie oraz finalny efekt. Niezwykle istotne przy takim przedsięwzięciu jest nagłośnienie koncertowe, które powinno być perfekcyjnie dopasowane do charakteru występu, pory, w jakiej się odbywa oraz pogody i wielu innych czynników.

Na swoim koncie mamy nagłośnienie koncertowe takich imprez, jak Juwenalia Krakowskie 2013 Uniwersytet Rolniczy, Festiwal Czyżynalia 2013, 13 Urodziny Fashion Magazine, XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy 2013 i wiele innych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz współpracujący z nami zespół profesjonalistów, którzy pomogą w organizacji każdego wydarzenia na scenie. Podejmujemy się realizacji wszelkich koncertów oraz wydarzeń takich, jak spotkania biznesowe, prelekcje, imprezy z okazji otwarcia nowych obiektów czy imprezy sportowe.

Doskonale wiemy, jakie zjawiska mogą wpłynąć na jakość nagłośnienia, dlatego już przy pierwszych planach bierzemy je pod uwagę. Szczegółowo sprawdzamy jak najlepiej zorganizować scenę i miejsce wokół niej, aby dźwięk był czysty i słyszalny w każdym miejscu widowni.

Dysponujemy sprzętem najwyższej jakości, który sprawia, że nagłośnienie koncertowe jest w każdym calu odpowiednie do miejsca i czasu. Zapewniamy każdemu słuchaczowi znakomite warunki i gwarantujemy satysfakcjonujące odczucia podczas koncertu.

Zawsze przygotowujemy nagłośnienie koncertowe w taki sposób, aby zsynchronizować je ze światłem, porą dni i roku oraz ilością gości, a także ich wiekiem. Dokładamy wszelkich starań, aby koncert był dla uczestników niezapomnianą przygodą bogatą w naprawdę znakomite atrakcje.

Ponieważ każdy klient jest dla nas wyjątkowy, dbamy o wszystkie aspekty organizacji imprezy i służymy pomocą na każdym jej etapie. Oferujemy także pomoc w jej trakcie, gdyż dobrze wiemy, że często jest ona wówczas najbardziej potrzebna.

Jeśli więc planujesz organizację wydarzenia, na którym będzie potrzebne nagłośnienie koncertowe zgłoś się do nas. Zawsze służymy radą oraz wsparciem.

Nagłośnienie liniowe

System liniowy, z angielskiego Line Array, w skrócie LA to nic innego jak konstrukcja nagłośnienia, która pozwala na właściwe ukierunkowanie dźwięku, co z kolei pomoże ograniczać odbicia od różnych powierzchni, np. sufitów, podłóg czy ścian w miejsca, w których można tego uniknąć.

Takie nagłośnienie liniowe sprawia, że dźwięk może dotrzeć naprawdę daleko, gdyż SPL, czyli poziom ciśnienia akustycznego spada wolniej wraz ze zwiększaniem się odległości od miejsca emisji. Wszystko spowodowane jest faktem, że czoło fali dźwiękowej rośnie dosyć wolno i pozwala przenieść dźwięk w mocno oddalone rejony.

Jeśli więc istnieje potrzeba silnego nagłośnienia imprezy i dotarcia z dźwiękiem naprawdę daleko, nagłośnienie liniowe spełnia się w tej funkcji znakomicie. Sprawdza się ono jednak najlepiej przy nagłaśnianiu przestrzeni o dużej długości, czyli odległości od sceny oraz jednocześnie szerokim kącie horyzontalnym. Konieczna jest jednak duża kierunkowość w pionie wiązki dźwięku. Sprawdza się także w innych sytuacjach, kiedy nagłaśniania przestrzeń jest dość krótka i dźwięk potrzeba przenieść w poziomie, aby na przykład uniknąć odbicia od danych powierzchni.

Nagłośnienie liniowe potrafi wygenerować jednolity dźwięk. Można to porównać do systemu jednej grającej kolumny, a nie wielu małych tak, jak ma to miejsce w przypadku ściany dźwięku.

Tak czy inaczej, bez względu na techniczne opisy takiego systemu można powiedzieć, że zapewnia on doskonały, jednolity i bardzo bogaty dźwięk. Każdy koncert lub festiwal może śmiało korzystać z tego typu nagłośnienia.

Z chęcią opowiemy więcej na temat doboru nagłośnienia do danej imprezy, pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie i dołożymy wszelkich starań by spełniało ono oczekiwania organizatorów, jak i publiczności.

Mamy za sobą naprawdę wiele imprez, które przygotowywaliśmy pod kątem dźwiękowym. Posiadamy zespół techników specjalizujących się w tego typu działaniach, którzy zawsze są do Twoich usług.

Wynajem nagłośnienia

Przygotowujesz dużą imprezę, piknik rodzinny, festiwal, pokaz czy koncert i potrzebujesz profesjonalny sprzęt? Oferujemy wynajem nagłośnienia profesjonalnego i odpowiedniego do każdego typu imprez. Doradzimy i podpowiemy, co będzie najlepsze dla eventu, jaki planujesz.

Wynajem nagłośnienia prowadzimy od lat i wiemy, czego potrzebują nasi klienci. Dlatego stale poszerzamy nasz asortyment i wachlarz możliwości w taki sposób abyś otrzymał wszystko to, co jest potrzebne dla Twojej imprezy.

Nasze systemy nagłaśniające nadają się idealnie na wesela oraz inne imprezy rodzinne. Muzyka zaplanowana przez gospodarzy to ostatnio nie tylko moda, ale i gwarancja świetnej, nietuzinkowej zabawy dla wszystkich gości. Dzięki takiej możliwości można podkreślić charakter imprezy oraz spełniać wszystkie muzyczne marzenia wszystkich gości. Jak zostanie poprowadzona impreza zależy tylko od organizatorów.

Wynajem nagłośnienia przydaje się także klientom, którzy organizują mniejsze imprezy czy kameralne koncerty. Organizujesz recital? Zgłoś się do nas! Pomożemy ci przygotować scenę pod każdy występ i dostosujemy siłę oraz poziom nagłośnienia do pomieszczenia, ilości gości oraz ich wieku.

Jeśli masz zespół muzyczny i brakuje Ci środków na zakup profesjonalnego sprzętu, wynajem nagłośnienia to bardzo rozsądne rozwiązanie. Przygotujemy ofertę, dzięki której Wasze koncerty będą ucztą dla melomanów a Wy zyskacie większą publiczność.

Jeśli natomiast organizujesz wiele dużych koncertów i brakuje Ci urządzeń nagłaśniających również zapraszamy do CMA. Wynajem nagłośnienia pomoże Ci bez stresu przygotować cała imprezę.

Posiadamy naprawdę wiele rodzajów sprzętu nagłaśniającego, gdyż mamy świadomość różnorodności potrze i pomysłów. Wciąż poszerzamy ofertę tak, aby móc spełniać każde życzenie naszych klientów.

Posiadamy już duże doświadczenie w tym zakresie i chętnie doradzimy w doborze najodpowiedniejszego systemu, zapewnimy jego transport na miejsce i pomożemy podczas montażu.

SYSTEMY GŁOŚNIKOWE

Od czasów Horacego Shorta i jego słynnego „auxetophone’a” wiele się zmieniło. Jego maszyna była poruszana sprężonym powietrzem i przeszła do historii dzięki Wystawie Paryskiej w 1900 roku. Głośnik przekształca zmienny prąd elektryczny na falę akustyczną. W CMA korzystamy z najlepszych systemów głośnikowych, dostępnych na rynku.

 • System liniowy RCF TTL-33A LINE ARRAY
 • System liniowy RCF TTS28-A SUBS
 • Kolumna pasywna JBL SP-215-S
 • Kolumna pasywna JBL SP-125-S SUBS
 • Kolumna aktywna MACKIE SA 1232
 • Kolumna aktywna MACKIE SWA 1801 SUBS
 • Kolumna aktywna MACKIE SRM 450
 • Kolumna aktywna RCF ART 310-A

WZMACNIACZE

Wzmacniacz muzyczny działa zwykle w paśmie akustycznym 16 Hz – 22 kHz, a jego głównym zadaniem jest  wzmocnienie sygnałów analogowych lub cyfrowych o niewielkiej mocy (pochodzących z takich źródeł dźwiękowych jak odtwarzacze, mikrofony, sprzęt muzyczny etc.). Wzmacniacze są szczególnie ważne w nagłośnieniu estradowym. Aktualnie pracujemy na poniższych produktach:

 • MC 2
 • CROWN 2000
 • CROWN PULSE

KONSOLETY/MIKSERY

Ten podstawowy element każdego systemu nagłośnienia pozwala na sterowanie sygnałami audio pochodzącymi z mikrofonów oraz wejść liniowych. Oprócz regulacji głośności dźwięku miksery i konsolety umożliwiają  np. korekcję barwy dźwięku czy wprowadzenie efektu echa, pogłosu etc. Nasi specjaliści pracują na:

 • DIGIDESIGN VENUE SC48
 • YAMAHA M7CL 48
 • BEHRINGER X32
 • YAMAHA 01V96v2
 • ALLEN&HEATH ML3000
 • YAMAHA MG12/4/CX
 • PIONEER DJM600
 • PIONEER DJM800

PROCESORY SYGNAŁOWE

Służą do obróbki sygnałów i są aktualnie stałym elementem wyposażenia nagłośnieniowego. My korzystamy z:

 • DOLBY LAKE
 • DBX DRIVERACK PA

KOREKTORY

Służą do podbijania lub tłumienia określonego zakresu częstotliwości, zmieniając tym samym barwę dźwięku. Stosowane są do obróbki dźwięku i tzw. miksowania podczas rejestracji muzyki live, ścieżek akustycznych czy dźwięków samplowanych. Stanowią nieodłączny element każdego projektu nagłośnieniowego.

 • ASHLY GQX 3102
 • DBX 1231

PROCESORY EFEKTÓW

Mają na celu modyfikację dźwięków. Dzięki efektom można zniekształcać, modulować, opóźniać czy korygować barwę dźwięku. Pracujemy na poniższym sprzęcie:

 • T.C.ELECTRONIC M-ONE XL
 • YAMAHA SPX 2000
 • LEXICON MPX100

PROCESORY DYNAMIKI

Pozwalają na wyrównywanie ciszej i głośniej brzmiących dźwięków. Mają szerokie zastosowanie w nagłośnieniu estradowym. Nasi specjaliści pracują głównie na:

 • DBX 266XL
 • DBX 166XL
 • BSS DPR504

MONITORY SCENICZNE

Inaczej zwane monitorami odsłuchowymi. Jest to rodzaj kolumn głośnikowych stosowanych głównie w nagłośnieniu scenicznym, podczas koncertów, festiwali etc. Ustawiane w kierunku muzyków, nie mogą ich jednak zasłaniać, ani w żaden sposób utrudniać uczestnikom odbiór koncertu. Pracujemy na poniższym sprzęcie:

 • TURBOSOUND TFM212
 • MACKIE SRM 450
 • RCF ART. 310-A

MIKROFONY

Znane od końca XVII wieku jako „instrument zwiększający głośność dźwięku” są aktualnie wszechobecne w realizacji najmniejszych nawet wydarzeń publicznych, konferencji, prezentacji, wystąpień. Nie sposób obyć się bez nich na koncertach, festiwalach, przedstawieniach, pokazach, wykładach etc. Technicy i specjaliści od nagłośnienia w naszej firmie pracują na:

 • SHURE SM58
 • SHURE SM57
 • SHURE BETA 58A
 • SHURE BETA 52
 • SHURE BETA 91
 • SENNHEISER e845
 • SENNHEISER e602
 • SENNHEISER e604
 • SENNHEISER e606
 • AKG D-112
 • AKG 535EB
 • AKG D-550
 • AKG D-440
 • AKG C-430
 • AUDIX D-6
 • AUDIOTECHNICA ATM33
 • AUDIOTECHNICA PRO37
 • AUDIOTECHNICA AT2020
 • ZECK ZM31
 • SHURE SM58 ULX WIRELESS
 • SENNHEISER EW100 WIRELESS
 • SENNHEISER EW300 WIRELESS
 • SHURE UHF-R WIRELESS

ODTWARZACZE i miksery dj’skie:

Są podstawowym elementem wyposażenia każdej ekipy nagłośnieniowej. Te najnowszej generacji są wielofunkcyjne i zapewniają najwyższej jakości barwę dźwięku. Korzystamy z:

 • TASCAM MD CD1 MK II
 • PIONEER CDJ 100
 • PIONEER CDJ 1000
 • PIONEER CDJ 2000
 • TECHNICS MK II
 • PIONEER DJM-600
 • PIONEER DJM-800

SKRZYNKI REPORTERSKIE / DZIENNIKARSKIE – REPORTER BOX

Skrzynka reporterska BSS – ilość wyjść 16

Lista wybranych zespołów które mieliśmy przyjemność zrealizować:

 • TSA
 • Farben Lehre
 • Israel
 • Armia
 • Hurt
 • Strajk
 • No Longer Music
 • Stachursky
 • Zakopower
 • Novika
 • Closterkeller
 • Kombi
 • D.R.I
 • The Exploited
 • Kasia Kowalska
 • Doda
 • Urszula
 • KAT
 • Kult
 • Buldog
 • Sick Of It  All
 • Akurat
 • Skangur
 • IRA
 • Dezerter
 • T.Love
 • Lady Punk
 • Mayhem
 • Farba
 • Devil Driver
 • Fear Factory
 • Sepultura
 • Cannibal Corps
 • Samael
 • VolBeat
 •  D.R.I.
 •  GBH
 • Madball
 • 69 Eyes
 • Tankard
 • Vincet & Danny Cavanagh
 • The Young Gods
 • Legendary Pink Dots
 • Budgie
 • Faust
 • Nile
 • Uk Subs
 • Sick Of It All
 • Fucked Up
 • Mayhem
 • New Model Army
 • The Subways
 • Gojira*U.D.O.
 • Slapshot
 • The Bons
 • Gathering
 • Angelo Kelly
 • Wasp. Dri
 • Rotting Christ

„Na podstawie kilkuletniej współpracy możemy stwierdzić, że Firma Państwa wykazuje się dużym doświadczeniem w prowadzeniu tego rodzaju imprez. Zawsze przygotowane są one terminowo i wzorowo realizowane”.

~ Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią